Údržba látkového stínění

Rádi byste si pořídili látkové stínění, ale obáváte se následné péče o čistotu výrobku.

Látkové stínění se stalo jedním z oblíbených designových prvků interiéru . Látkové roletky zdobí nejeden dětský pokojíček, nadčasové plisé si zákazníci volí do  obývacích pokojů i do kuchyní. Látkové stínění se jednoduše těší velké oblibě, ale pomyslnou překážkou může být obava o to, jak se vypořádat s případnou nečistotou, která se na stínění časem může objevit. 

Není třeba se této skutečnosti obávat.

Nejdříve látku vysajeme vysavačem (na nejmenší výkon) nebo ji očistíme od prachu jemným kartáčkem.

U látek se speciálním piktogramem je možné čistit vodou. V tomto případě látku (roletku) demontujeme a ve stažené poloze ji umístíme na čistý povrch.

POZOR! Pokud je stínění ovládáno motoricky, nesmí se do něho dostat voda.

Na umývání použijeme vodu s mýdlem, NIKOLI přípravky s chemickými přísadami. Teplota vody by neměla dosahovat víc, jak 30 stupňů celsia. Hadřík pouze navlhčíme.

Po umytí látku vysušíme suchou utěrkou, popřípadě u plisé „ručně vyždímáme", abychom z ní odstranili přebytečnou vodu. Zavěsíme zpět na okno.

V případě, že si na sundání látky netroufneme, roletku lehce otřeme vlhkým hadříkem a necháme ve stažené podobě uschnout.

Nakonec bychom jen upozornili na pár přešlapů, které by mohly stínění poškodit:
Při umývání bychom měli dát pozor, abychom látku nepřehnuli či nepokrčili – mohlo by to zůstat viditelné. Z důvodu impregnace není možné látku žehlit a ani se nedoporučuje používat agresivní čistící prostředky, které by mohly látku poškodit.

Zelaná úsporám
lomax

2014 - 2022 © Climastyl s.r.o. - kvalitní markýzy, žaluzie a další stínící technika Hradec Králové a Pardubice
Naše působnost v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
Používáme cookies

vyrobil INET-SERVIS.CZ