Venkovní stínění


Venkovní stínění

Rozhodně nejúčinějším typem stínění je jakýkoliv venkovní prvek - ať už se jedná o venkovní žaluzie, předokenní rolety nebo o markýzy.

Jaký typ stínění si vybrat záleží na skutečnosti, jaký problém chcete vyřešit. Pokud se Vám jedná především o zastínění oken, pak budou určitě vhodné venkovní žaluzie, které je možné velmi jednoduše naklápět a tím regulovat sluneční svit. Je-li Vaším přáním okna a dveře především zateplit a zabezpečit, pak bychom Vám doporučili celohliníkové předokenní rolety. Tento výrobek je vhodné kombinovat i s některým typem interiérového stínění, protože předokenní rolety je možné pouze vytahovat a stahovat, nelze je naklápět.

Pokud uvažujete o zastínění terasy, balkónu či zimní zahrady, pak Vaší volbou mohou být markýzy.

A jak můžete jednotlivé výrobky ovládat?

Základní rozdíl je v tom, zda zvolíte mechanické ovládání nebo pohon. Mechanické ovládání je levnější, nicméně ne vždy je jeho volba tou nejsprávnější variantou. Pokud budete daný výrobek ovládat během dne vícekrát, pak ruční ovládání nemusí být zrovna praktické. Stejně tak, pokud budou např. markýzu ovládat i ženy, pak je motorické ovládání určitě pohodlnější. Je třeba vzít v úvahu, že všechny tyto výrobky Vám budou sloužit dlouhá léta, nepořizujete si je na rok nebo dva a pak si stačí jen představit, kolikrát budete muset za tu dobu zatočit klikou, abyste svou markýzu rozvinuli a zase svinuli. Každým rokem se finanční rozdíl mezi elektrickým a mechanickým ovládáním smazává. Navíc je dnes nabídka v oblasti elektra velmi pestrá. Nejvíce poptáváným způsobem elektroovládání je přenosný dálkový ovladač, kterým můžete ovládat jak např. jednu žaluzii, tak více venkovních žaluzií nebo rolet zároveň. Možností je také naladit na jeden ovladač markýzu i třeba garážová vrata. Odjíždíte-li na dovolenou a rádi byste, aby to žádný z Vašich sousedů nezjistil, pak mohou být Vaší volbou bezdrátové spínací hodiny. Stačí jednoduše nastavit čas a žaluzie se budou podle Vašeho požadavku automaticky zavírat nebo otevírat. Častou součástí markýz je sluneční a větrné čidlo. V naší nabídce nechybí ani inteligentní systém - io-homecontrol®. io Vám usnadní život a zvýší komfort z hlediska bezpečnosti i energetické hospodárnosti.

Zelaná úsporám
lomax

2014 - 2022 © Climastyl s.r.o. - kvalitní markýzy, žaluzie a další stínící technika Hradec Králové a Pardubice
Naše působnost v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
Používáme cookies

vyrobil INET-SERVIS.CZ
Zavřít

Fotogalerie