Venkovní žaluzie


Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejčastějším řešením pro stínění oken rodinných domů a administrativních budov. Kromě stínění pomáhají venkovní žaluzie i v zimě, kdy částečně plní i izolační funkci. Exteriérové žaluzie dokáží nejúčinněji ovlivnit tepelné klima v interiéru, bez použití klimatizace, kterou ne všichni dobře snáší. Jejich naklápěním je možné plynule a dle svých potřeb regulovat přirozené osvětlení a tím i zachytit přímé sluneční záření.

 

Jaký typ venkovní žaluzie zvolit?

Jednotlivé typy venkovních žaluzií se liší šířkou a tvarem lamely. Naprostou špičkou v nabídce venkovních žaluzií jsou žaluzie Protal. Mají zesílenou lamelu o tloušťce 0,6 mm a tím je dána opravdu velká pevnost a stabilita. Dlouhou životnost podrhuje i celokovový mechanismus skyrý ve vodících lištách. Daný mechanismus a tvar lamely zajišťuje naprosto dokanalé uzavření žaluzie. Nechybí ani bezpečnostní systém proti přimáčknutí předmětů. Velmi kvalitní provedení mají i žaluzie C-80 Vental. Díky speciálnímu tvaru lemů na krajích lamely se docílí nižší výšky nábalu žaluzie při vytažení. Větší stabilitu zajišťují háčky, které fixují lamely na žebříčku. I zde je výborné doklopení lamel. Jedním z nejčastějších typů je žaluzie C-80. Jak již název napovídá, šířka lamely je 80mm. U tohoto typu je opravdu široká nabídka odstínů lamel - vybírat můžete až z 25 barev! Velmi oblíbená je i venkovní žaluzie Z-90 Noval. Jedná se o nově vyvinutý výrobek, který má speciální prolisy, v krajích lamely vložené těsnění pro dokonalé a tiché dovření. Oproti konkurenčním žaluziím má nižší výšku stažené žaluzie, což jí dodává na oblíbenosti. Bonusem je nabídka 24 základních barev. Obdobou žaluzie Z-90 je Z-70 s šíří lamely 70 mm. Pokud se venkovní žaluzie montuje dodatečně a není nad oknem místo pro vytažení žaluzie, pak je možné zvolit právě buď výše uvedený typ Z-90 Noval nebo F-80. Jedná se o speciální lamelu bez lemů na okrajích, čímž se dosáhne právě mnohem nižšího nábalu, než je tomu u ostatních typů. Posledním typem je EXT-50, což je venkovní prvek určený spíše pro menší plochy do 8mi m2. I zde je barevná škála poměrně bohatá, zákazník může vybírat ze 14 odstínů.

 

Kdy montovat venkovní žaluzie?

Zcela ideální je počítat s montáží venkovních žaluzií již ve fázi hrubé stavby. V tomto případě Vám nabídneme podomítkové provedení, díky kterému je možné venkovní žaluzie při vytažení zcela skrýt pod fasádou.

Pokud je již hrubá stavba hotová, příp. se jedná o dodatečnou montáž, pak Vám dodáme venkovní žaluzie s přiznaným krycím plechem
Venkovní žaluzie montujeme nejen ve městech Hradec Králové a Pardubice a jejich okolí. Neváhejte a ozvěte se, rádi vám připravíme nabídku venkovních žaluzií i v dalších regionech celé ČR.

Máte-li v úmyslu svá okna i zateplit a odhlučnit, podívejte se na naše stránky předokenních hliníkových rolet.

Zobrazit vzorníky »
Zelaná úsporám
lomax

2014 - 2022 © Climastyl s.r.o. - kvalitní markýzy, žaluzie a další stínící technika Hradec Králové a Pardubice
Naše působnost v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
Používáme cookies

vyrobil INET-SERVIS.CZ